فین‌تک های ایرانی در حال اجرای سیستم‌های پرداخت بر بستر بلاک چین

فین‌تک های ایرانی در حال اجرای سیستم‌های پرداخت بر بستر بلاک چین

مبنا کارت از شروع کاربردی سازی بلاک چین در فعالیت‌های خود خبر داد.

 مجید افرا در نشست خبری که هفته گذشته برگزار شد، با بیان اینکه این شرکت به عنوان یکی از ۱۲ شرکت PSP در سال ۱۳۸۶ فعالیت خود را آغاز کرده و در ۴ سال اخیر همواره در رتبه دهم قرار داشته است، گفت:این شرکت به دنبال ارتقا جایگاه خود در میان شرکت های PSP است و با توجه به حضور بانک صادرات در مجموعه ما که از نظر سهم پرداخت در سخت افزارهای پرداختی، دومین بانک کشور است و شبکه پذیرندگی بسیار بزرگی دارد، باعث شده تا به مجموعه صادرات به عنوان یک مشتری بالقوه نگاه داشته باشیم. در حال حاضر مجموعه ما به دنبال توسعه جدی زیرساخت کیف پول است.

وی با طرح این موضوع که در حال حاضر دستگاه های پرداخت و کارت خوان اولین و بهترین موقعیت در پرداخت و کسب وکارهای خرد است افزود:در حال حاضر ذائقه مردم به سمت ابزارهای غیر فیزیکی پرداخت تغییر کرده است. از این رو شرکت ما تصمیم گرفت تغییری در ارائه خدمات به وجود آورد. به همین علت به سمت طراحی زیرساخت IPG که نسخه جدید آن ویژگی های جدیدی دارد حرکت کردیم.

مدیرعامل مبنا کارت آریا افزود:در شرکت فعالیت هایی را جهت تسهیل پرداخت های خرد،انجام پرداخت های خرد در بستر بلاک چین انجام داده ایم. همچنین مشغول توسعه زیرساخت هایی از جمله کیف پول هستیم که به کمک آن ها بتوانیم نیاز استارت آپ ها و کسب وکارهای جدید را برآورده کنیم.

وی افزود: ما در شرکت، روی زیرساخت رمیتنس تست اولیه را برای مبادلات ریالی و ارزی انجام داده ایم. این کار از دی ماه سال ۹۶ در شرکت شروع شده است.

افرا همچنین گفت:در اردیبهشت ماه سال جاری به عضویت سازمان جهانی گردشگری درآمدیم و تنها عضو مالی این سازمان هستیم که در حوزه خدمات مالی خرد گردشگری به گردشگران داخلی و خارجی، خدماتی ارائه خواهیم داد. زیرساخت ما مبتنی بر بلاک چین است و به همین دلیل امیدواریم سرویس خوبی را در داخل و خارج ارائه دهیم.

 

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 

آخرین اخبار