با بسته اقتصادی دیبانک درجریان باشید

با بسته اقتصادی دیبانک درجریان باشید

در بسته اقتصادی دیبانک هر روز خلاصه ای از اخبار و اتفاقات مهم اقتصادی کشور در روز گذشته را مطالعه کنید.

با دیبانک همیشه در جریان باشید

 • قاضی سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور: بانک مرکزی باید برای ثبت‌نام سقف مشخصی درنظر می‌گرفت که متأسفانه این سقف باز بود و هرکسی می‌توانست هرتعداد سکه خریداری کند.

 • علی مطهری نائب رئیس مجلس: نهاد‌های حکومتی نباید به امور اقتصادی مشغول شوند. انتظار ما از رئیس‌جمهور اصلاح این ساختار بود.

 • محمدرضا بختیاری معاون امور بین‌الملل اتاق بازرگانی: پیشنهاد ظریف عملی‌شود، اقتصاد کشور شکوفا می‌شود. از بعد اقتصادی صحبت­های دکتر ظریف تاکید بر دیپلماسی اقتصادی توسط بخش خصوصی بود.

 • محمد خوش چهره کارشناس اقتصادی: برای حل مشکلات اقتصادی باید عقبه مشکلات را شناسایی کرد. طبیعی است که نمی توان با تقلیل راه حل­ها به ترمیم کابینه و ... مشکل را برطرف کرد.

 • سلطان سکه با ۲ تن سکه بهار آزادی دستگیر شد

  این فرد  58 ساله که دو شب پیش در عملیات پلیس دستگیر شد، به افراد و نوچه‌های خود دستور داده بود در بازار تهران به راه افتاده و بدون توجه به قیمت روز سکه، تمام سکه‌های موجود را بخرند تا در روزهای آینده خودش تعیین کننده نرخ سکه باشد.

 • قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۷/۰۴/۱۳ | هشدار ایران جواب داد؟

 قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 6 سنت افزایش به 77 دلار و 82 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز با 46 سنت افزایش به 74 دلار و 60 سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا دیروز به بالاترین رقم از نوامبر 2014، یعنی 75 دلار و 27 سنت رسیده بود. دولت آمریکا قصد دارد از ماه نوامبر نفت ایران را از بازار حذف کند و از تمام کشورها خواسته که دیگر از ایران نفت نخرند. اما ایران هشدار داده که اجازه نخواهد داد تولید کنندگان دیگر با گرفتن سهم این کشور از بازار نفت، منتفع شوند.

 • آغاز به کار بازار ثانویه ارز تا ۴۸ ساعت آینده

پور ابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اصرار مجلس، اخیرا دولت نرخ دوم ارز را قبول کرد و اعلام شد تا 48 ساعت آینده بازار ثانویه ارز آغاز به کار می کند. وی با بیان اینکه نباید بازار غیر رسمی ارز را کتمان کرد، اضافه کرد: بانک مرکزی متولی بازار ارز است و باید از ابزارهای خود برای مدیریت آن استفاده کنند.

 • واردکنندگان متخلف 300 هزار گوشی تلفن با ارز آزاد فروخته اند

فرمانده پلیس تهران بزرگ ضمن اعلام بازداشت سلطان سکه پایتخت گفت: بازرسی از 35 شرکت واردکننده گوشی تلفن همراه و بررسی اسناد اثبات شده گمرکی آنها نشان می دهد این شرکت ها تخلف کرده اند و پس از دریافت ارز 4200 تومانی، حداقل 300 هزار گوشی را با قیمت ارز آزاد فروخته اند.

 • تغییر رییس سازمان برنامه و بودجه گمانه‌زنی رسانه‌ای است

محمد باقر نوبخت درحاشیه جلسه هفتگی هیات دولت در واکنش به خبر احتمال تغییر رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: این فقط گمانه‌زنی رسانه‌ای است.

 • کرباسیان: انتقادها را به جان می‌خریم/ نقدینگی یکی از عوامل مهم اتفاقات اخیر است

 وزیر اقتصاد با بیان اینکه انتقادها را به جان می خریم، گفت: متاسفانه تمام عملکرد دولت تحت تاثیر تحولات بازار ارز قرار گرفت و از آن بدتر اینکه برخی سوءاستفاده­ها موجب شد تا مردم نگران شوند.

 • احتمال بازگشایی صرافی‌ها از شنبه

وزیر اقتصاد در­حالی از راه‌اندازی بازار ثانویه ارز خبر داده بود که اکنون خبرها حکایت از آن دارد که صرافی‌های دارای مجوز بانک مرکزی، از روز شنبه می‌توانند اقدام به معامله با نرخ بورس کنند.

 • بهمنی: دولت از تحریم صرافی ها خودداری کند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: دولت باید بازار آزاد را تحت نظر بانک مرکزی ایجاد کرده و از تحریم صرافی­ها خودداری کند. صرافی­های تحت نظر بانک مرکزی سریعا باید وارد عمل شوند و دولت باید به سرعت بازار آزاد را تحت نظر بانک مرکزی ایجاد کرده و از تحریم صرافی­ها خودداری کند؛ تعدادی از صرافی ­های ایران در دوبی توسط آمریکا تحریم شدند­­؛­­ اما در داخل این کار توسط دولت انجام شده است.

دسته ها: نقد و بررسی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 

آخرین اخبار